Boom Kolom 3030 nganggo Monitor Kamera lan Penunjuk Laser
✧ Pambuka
Manipulator boom kolom las kanggo pengelasan sambungan bejana tekanan, menara angin, lan tangki lenga. Weldsuccess Ltd nyedhiyakake boom kolom las lengkap kanthi sumber daya SAW asli China utawa Lincoln USA sing terintegrasi. Sumber daya bisa saka kawat tunggal utawa kawat tandem Lincoln DC-600 / Lincoln DC-1000 lan Lincoln AC / DC - 1000 kanthi kontroler NA-3, NA-5 lan Max-10 utawa Max-19.
Boom kolom nganggo suku cadang opsional kanggo pointer laser, monitor kamera, lan sistem pemulihan fluks. Sistem pengelasan lengkap bakal nggampangake pengelasan sambungan njero tangki lan sambungan njaba.
1. Boom kolom las akeh digunakake kanggo menara angin, bejana tekanan, lan tangki ing njaba lan njero las sambungan longitudinal utawa las girth. Iki bakal bisa ngelas otomatis nalika digunakake bebarengan karo sistem rotator las kita.
2. Digunakake bebarengan karo positioner las bakal luwih trep kanggo ngelas flensa uga.
3. Miturut dawane benda kerja, kita uga nggawe boom kolom nganggo roda sing mlaku. Dadi uga kasedhiya kanggo ngelas sambungan longitudinal sing dawa.
4. Ing boom kolom las, kita uga bisa masang sumber daya MIG, sumber daya SAW, lan sumber daya tandem AC/DC.
5. Sistem boom kolom las diangkat nganggo rantai sambungan ganda. Uga nganggo sistem anti-tiba tiba kanggo njamin keamanan panggunaan sanajan rantai pedhot.
6. Mesin pemulihan fluks, monitor kamera las, lan pointer laser kabeh kasedhiya kanggo nglakokake pengelasan otomatis. Sampeyan bisa ngirim email menyang kita kanggo video sing bisa digunakake.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | MD 3030 C&B |
| Kapasitas beban ujung boom | 250kg |
| Perjalanan boom vertikal | 3000 mm |
| Kacepetan boom vertikal | 1100 mm/menit |
| Perjalanan boom horisontal | 3000 mm |
| Kacepetan anugerah horisontal | 175-1750 mm/menit VFD |
| Slide silang ujung boom | Motor 150*150 mm |
| Rotasi | ±180°Manual nganggo kunci |
| Cara lelungan | Lelungan nganggo motor |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 10m |
| Werna | RAL 3003 ABANG+9005 Ireng |
| Pilihan-1 | Penunjuk laser |
| Pilihan -2 | Monitor kamera |
| Pilihan-3 | Mesin pemulihan fluks |
✧ Merek Suku Cadang
1. Motor rem lift kolom lan motor frekuensi variabel boom saka Invertek kanthi persetujuan CE lengkap.
2. Driver Frekuensi Variabel saka Schneider utawa Danfoss, kanthi persetujuan CE lan UL.
3. Kabeh suku cadang boom kolom las gampang diganti yen rusak sawetara taun sabanjure ing pasar lokal pangguna pungkasan.
✧ Sistem Kontrol
1. Lift boom kolom nganggo sistem anti-tiba kanggo njamin keamanan kerja. Kabeh boom kolom nguji sistem anti-tiba sadurunge dikirim menyang pangguna pungkasan.
2. Kreta lelungan uga nganggo pengait pengaman ing rel supaya ora tiba.
3. Saben kolom boom kabeh nganggo platform sumber daya.
4. Mesin pemulihan fluks lan sumber daya bisa diintegrasikake bebarengan.
5. Boom kolom nganggo siji kothak kontrol tangan remot kanggo ngontrol boom munggah / mudhun / obah maju lan mundur sarta obah maju lan mundur.
6. Yen boom kolom nganggo sumber daya SAW terintegrasi, kothak tangan remot uga duwe fungsi miwiti pengelasan, mandheg pengelasan, menehi kawat lan bali kawat, lan liya-liyane.
✧ Proyek Sadurunge
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake boom kolom las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan, lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.








