Rotator Roller Las Pipa Tugas Berat 300T Kanthi Penyesuaian Baut
✧ Pambuka
1. Rotator konvensional kasusun saka siji unit rotator penggerak nganggo motor, siji unit puteran bebas idler, basis rangka baja, lan sistem kontrol listrik.
2. Kabeh unit drive lan idler nganggo rodha roller bahan PU, bakal njamin umur panggunaan sing dawa.
3. Roda rol bahan baja kasedhiya kanggo panyuwunan khusus.
4. Kabeh rodha PU utawa rodha Baja bakal dipasang nganggo baut kelas 12.9 kanthi dhasar kasebut.
5. Kothak kontrol tangan remot kanthi fungsi Muter Maju, Muter Mundur, tampilan kecepatan puter, Jeda, E-stop lan Reset.
6. Kanggo rol las tugas berat iki, kita uga nyedhiyakake kothak kontrol tangan nirkabel ing panrima sinyal jarak 30m.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | Rol Las CR-300 |
| Kapasitas Putar | Maksimum 300 Ton |
| Kapasitas Pemuatan-Drive | Maksimum 150 Ton |
| Kapasitas Pemuatan-Idler | Maksimum 150 Ton |
| Ukuran kapal | 1000~6000mm |
| Nyetel Cara | Penyetelan baut |
| Daya Rotasi Motor | 2*5.5 KW |
| Kacepetan Rotasi | 100-1000mm/menit |
| Kontrol kecepatan | Penggerak frekuensi variabel |
| Roda rol | Bahan Baja |
| Ukuran rol | Ø700*300mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 15m |
| Werna | Disesuaikan |
| Garansi | Setaun |
| Sertifikasi | CE |
✧ Fitur
1. Produk rol las pipa duwé seri sing béda-béda, contoné, jinis self-alignment, adjustable, vehicle, tilting lan anti-drift.
2. Stand rol las pipa konvensional seri iki bisa diadopsi kanggo macem-macem diameter proyek, kanthi nyetel jarak tengah rol, liwat bolongan sekrup sing dipesen utawa sekrup timbal.
3. Gumantung saka aplikasi sing beda-beda, permukaan roller duwe telung jinis, PU/KARET/RODA BAJA.
4. Rol las pipa utamane digunakake kanggo Las Pipa, poles gulungan tangki, ngecet rol puteran, lan perakitan gulungan puteran tangki saka cangkang rol silinder.
5. Mesin rol pengelasan pipa bisa nggabungake kontrol karo peralatan liyane.
✧ Merek Suku Cadang
1. Penggerak Frekuensi Variabel saka merek Danfoss / Schneider.
2. Motor rotasi lan tilring iku merek Invertek / ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
Kabeh suku cadang gampang diganti ing pasar lokal pangguna pungkasan.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan remot kanthi tampilan kecepatan rotasi, rotasi maju, rotasi mundur, miring munggah, miring mudhun, lampu daya lan fungsi mandheg darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
4. Kita uga nambahake siji tombol mandheg darurat ing sisih awak mesin, iki bakal njamin pegaweyan bisa mandhegake mesin ing wektu pisanan sawise ana kacilakan.
5. Kabeh sistem kontrol kita kanthi persetujuan CE kanggo pasar Eropa.
✧ Proyek Sadurunge











