Posisi Las 100kg lan 1000kg
✧ Pambuka
Posisi pengelasan 100kg yaiku piranti sing digunakake ing operasi pengelasan kanggo nempatake lan muter benda kerja sing bobote nganti 100 kilogram.
Posisi pengelasan 1000kg iku piranti sing digunakake ing operasi pengelasan kanggo nempatake lan muter benda kerja sing bobote nganti 1-t0n (1.000 kilogram).
Nggunakake posisi pengelasan kanthi kapasitas iki nambah efisiensi lan akurasi operasi pengelasan. Iki nyedhiyakake platform sing stabil kanggo nempatake benda kerja, saengga tukang las bisa kerja saka macem-macem sudut lan entuk kualitas pengelasan sing konsisten.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | VPE-1 |
| Kapasitas Putar | Maksimal 1000kg |
| Diameter meja | 1000 mm |
| Motor rotasi | 0,75 kw |
| Kacepetan rotasi | 0,05-0,5 rpm |
| Motor miring | 1.1 kw |
| Kacepetan miring | 0,67 rpm |
| Sudut miring | 0~90°/ 0~120°derajat |
| Jarak Eksentrik Maks. | 150 mm |
| Jarak gravitasi maksimal | 100 mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Chuck las |
| Meja horisontal | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
Kanggo bisnis internasional, Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang sing misuwur kanggo njamin rotator las tahan suwe. Sanajan suku cadang rusak sawise pirang-pirang taun, pangguna pungkasan uga bisa ngganti suku cadang kanthi gampang ing pasar lokal.
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan kanthi tampilan kacepetan rotasi, Rotasi Maju, Rotasi Mundur, Miring Munggah, Miring Mudhun, Lampu Daya lan fungsi Mandheg Darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
✧ Kemajuan Produksi
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake positioner las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan, lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.
✧ Proyek Sadurunge





