Posisi VPE-0.1 Protable Cilik 100kg
✧ Pambuka
Positioner las cilik entheng 100kg iku salah sawijining jinis positioner las portabel, bobote dhewe uga entheng, mula bisa dipindhah kanthi gampang miturut kabutuhan pengelasan. Tegangan pengelasan uga bisa 110V, 220V lan 380V, lan liya-liyane. Tegangan sing bisa disesuaikan.
Kacepetan rotasi bisa diatur nganggo kenop. Pekerja bisa nyetel kacepetan rotasi sing cocog miturut kabutuhan pengelasan.
Sajrone pengelasan manual, arah rotasi bisa dikontrol nganggo saklar pedal sikil. Luwih trep kanggo pekerja kanggo ngganti arah rotasi.
1. Positioner pengelasan miring gir 2 sumbu standar minangka solusi dhasar kanggo miringake lan muter benda kerja.
2. Meja kerja bisa diputer (360°) utawa dimiringake (0-90°) saengga benda kerja bisa dilas ing posisi sing paling apik, lan kecepatan rotasi motor bisa dikontrol dening VFD.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | VPE-0.1 |
| Kapasitas Putar | Maksimal 100kg |
| Diameter meja | 400 mm |
| Motor rotasi | 0,18 kw |
| Kacepetan rotasi | 0.4-4 rpm |
| Motor miring | Pandhuan |
| Kacepetan miring | Pandhuan |
| Sudut miring | 0~90°derajat |
| Jarak Eksentrik Maks. | 50 mm |
| Jarak gravitasi maksimal | 50 mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Chuck las |
| Meja horisontal | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan kanthi tampilan kacepetan rotasi, Rotasi Maju, Rotasi Mundur, Miring Munggah, Miring Mudhun, Lampu Daya lan fungsi Mandheg Darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
✧ Kemajuan Produksi
Posisi las tugas ringan cilik iki kanggo benda kerja cilik, posisi las 100kg kanthi rotasi bermotor lan miring manual, sistem miring nganggo rodha siji tangan kanggo nyetel sekrup, sekrup kanggo nyetel gir, supaya posisi bisa nggayuh sudut miring 0-90 derajat. Sanajan miring nganggo rodha manual, nanging nganggo sekrup tangan lan gir, gampang diatur.
Weldsuccess ngasilake positioner pengelasan saka tuku pelat baja asli lan pemotongan CNC. Kanthi Persetujuan IS0 9001:2015, kita ngontrol kualitas miturut saben kemajuan produksi.
✧ Proyek Sadurunge









