Boom Kolom 4040 nganggo Sumber Daya Lincoln AC/DC-1000
✧ Pambuka
1. Boom kolom las akeh digunakake kanggo menara angin, bejana tekanan, lan tangki ing njaba lan njero las sambungan longitudinal utawa las girth. Iki bakal bisa ngelas otomatis nalika digunakake bebarengan karo sistem rotator las kita.
2. Digunakake bebarengan karo positioner las bakal luwih trep kanggo ngelas flensa uga.
3. Miturut dawane benda kerja, kita uga nggawe boom kolom nganggo roda sing mlaku. Dadi uga kasedhiya kanggo ngelas sambungan longitudinal sing dawa.
4. Ing boom kolom las, kita uga bisa masang sumber daya MIG, sumber daya SAW, lan sumber daya tandem AC/DC.
5. Sistem boom kolom las diangkat nganggo rantai sambungan ganda. Uga nganggo sistem anti-tiba tiba kanggo njamin keamanan panggunaan sanajan rantai pedhot.
6. Mesin pemulihan fluks, monitor kamera las, lan pointer laser kabeh kasedhiya kanggo nglakokake pengelasan otomatis. Sampeyan bisa ngirim email menyang kita kanggo video sing bisa digunakake.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | MD 4040 C&B |
| Kapasitas beban ujung boom | 250kg |
| Perjalanan boom vertikal | 4000 mm |
| Kacepetan boom vertikal | 1100 mm/menit |
| Perjalanan boom horisontal | 4000 mm |
| Kacepetan anugerah horisontal | 175-1750 mm/menit VFD |
| Slide silang ujung boom | Motor 100*100 mm |
| Rotasi | ±180°Manual nganggo kunci |
| Cara lelungan | Lelungan nganggo motor |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 10m |
| Werna | RAL 3003 ABANG+9005 Ireng |
| Pilihan-1 | Penunjuk laser |
| Pilihan -2 | Monitor kamera |
| Pilihan-3 | Mesin pemulihan fluks |
✧ Merek Suku Cadang
Kanggo bisnis internasional, Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang sing misuwur kanggo njamin boom kolom las bisa awet. Sanajan suku cadang rusak sawise pirang-pirang taun, pangguna pungkasan uga bisa ngganti suku cadang kanthi gampang ing pasar lokal.
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan nganggo boom munggah / boom mudhun, boom maju / mundur / Slide silang kanggo nyetel obor las munggah mudhun kiwa tengen, pangumpan kawat, kawat mburi, Lampu Daya lan E-stop.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Kita uga bisa nggabungake rotator las utawa positioner las karo boom kolom kanggo nggayuh pengelasan otomatis.
✧ Proyek Sadurunge
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake boom kolom las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan, lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.










