Posisi Las VPE-5 kanthi Sudut Miring 0-90 Derajat
✧ Pambuka
1. Kapasitas beban 5Ton positioner las nganggo 2 gir miring sing kuwat kanggo miring bermotor.
2. Positioner las 2 sumbu bermotor iki kanthi diameter meja 1500mm.
3. Rotasi meja 360° lan miring 0 - 90° kanggo njamin benda kerja obah menyang posisi paling apik kanggo ngelas.
4. Kacepetan rotasi ditampilake digital lan dikontrol nganggo VFD. Kacepetan bisa diatur ing kothak kontrol tangan remot miturut kabutuhan pengelasan.
5. Kita uga nyedhiyakake chuck las kanggo pengelasan flensa pipa.
6. Positioner jinis dhuwur tetep, meja rotasi horisontal, lan positioner pangaturan dhuwur 3 sumbu manual utawa hidrolik kabeh kasedhiya.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | VPE-5 |
| Kapasitas Putar | Maksimal 5000kg |
| Diameter meja | 1500 mm |
| Motor rotasi | 3 kw |
| Kacepetan rotasi | 0,05-0,5 rpm |
| Motor miring | 3 kw |
| Kacepetan miring | 0.14 rpm |
| Sudut miring | 0~90°/ 0~120°derajat |
| Jarak Eksentrik Maks. | 200 mm |
| Jarak gravitasi maksimal | 150 mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Chuck las |
| Meja horisontal | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
1. Penggerak Frekuensi Variabel saka merek Danfoss / Schneider.
2. Motor rotasi lan tilring iku merek Invertek / ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
Kabeh suku cadang gampang diganti ing pasar lokal pangguna pungkasan.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan remot kanthi tampilan kecepatan rotasi, rotasi maju, rotasi mundur, miring munggah, miring mudhun, lampu daya lan fungsi mandheg darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
4. Kita uga nambahake siji tombol mandheg darurat ing sisih awak mesin, iki bakal njamin pegaweyan bisa mandhegake mesin ing wektu pisanan sawise ana kacilakan.
5. Kabeh sistem kontrol kita kanthi persetujuan CE kanggo pasar Eropa.
✧ Kemajuan Produksi
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake positioner las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan, lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.
✧ Proyek Sadurunge



