Rotator Rol Pipa Konvensional Las 160T Kanthi PU Kanthi Penyesuaian Baut
✧ Pambuka
Rotator pengelasan kapasitas beban 1.160 Ton kalebu siji unit penggerak lan siji unit idler.
2. Biasane kita nggunakake rodha PU Diameter 500mm lan jembar 400mm, rodha rol bahan baja kasedhiya kanggo disesuaikan.
3. Kanthi motor variabel frekuensi 2 * 4kw, iki bakal njamin rotasi luwih stabil.
4. Yen prau kanthi eksentrisitas, kita bakal nggunakake motor rem kanggo nambah torsi rotasi.
5. Rotator las standar 160 Ton kanthi diameter wadhah kapasitas 5000mm, kita uga bisa nyetel ukuran sing luwih gedhe miturut panyuwunan pangguna pungkasan.
6. Roda roda sing dipasang tetep, roda pengendara bermotor, lan tali pengembang sing pas kabeh kasedhiya saka Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | Rol Las CR-160 |
| Kapasitas Putar | Maksimum 160 Ton |
| Kapasitas Pemuatan-Drive | Maksimum 80 Ton |
| Kapasitas Pemuatan-Idler | Maksimum 80 Ton |
| Ukuran kapal | 800 ~ 5000mm |
| Nyetel Cara | Penyetelan baut |
| Daya Rotasi Motor | 2*4 KW |
| Kacepetan Rotasi | 100-1000mm/menit |
| Kontrol kecepatan | Penggerak frekuensi variabel |
| Roda rol | Bahan Baja |
| Ukuran rol | Ø500*600mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 15m |
| Werna | Disesuaikan |
| Garansi | Setaun |
| Sertifikasi | CE |
✧ Fitur
1. Produk rol las pipa duwé seri sing béda-béda, contoné, jinis self-alignment, adjustable, vehicle, tilting lan anti-drift.
2. Stand rol las pipa konvensional seri iki bisa diadopsi kanggo macem-macem diameter proyek, kanthi nyetel jarak tengah rol, liwat bolongan sekrup sing dipesen utawa sekrup timbal.
3. Gumantung saka aplikasi sing beda-beda, permukaan roller duwe telung jinis, PU/KARET/RODA BAJA.
4. Rol las pipa utamane digunakake kanggo Las Pipa, poles gulungan tangki, ngecet rol puteran, lan perakitan gulungan puteran tangki saka cangkang rol silinder.
5. Mesin rol pengelasan pipa bisa nggabungake kontrol karo peralatan liyane.
✧ Merek Suku Cadang
1. Penggerak Frekuensi Variabel saka merek Danfoss / Schneider.
2. Motor rotasi lan tilring iku merek Invertek / ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
Kabeh suku cadang gampang diganti ing pasar lokal pangguna pungkasan.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan remot kanthi tampilan kecepatan rotasi, rotasi maju, rotasi mundur, miring munggah, miring mudhun, lampu daya lan fungsi mandheg darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
4. Kita uga nambahake siji tombol mandheg darurat ing sisih awak mesin, iki bakal njamin pegaweyan bisa mandhegake mesin ing wektu pisanan sawise ana kacilakan.
5. Kabeh sistem kontrol kita kanthi persetujuan CE kanggo pasar Eropa.
✧ Proyek Sadurunge











