Posisi Las Penyesuaian Dhuwur AHVPE-1
✧ Pambuka
Posisi pengelasan miring gir 2 sumbu minangka solusi dhasar kanggo miringake lan muter benda kerja. Bisa nyetel dhuwur tengah miturut ukuran benda kerja sing beda-beda.
Meja kerja bisa diputer (360°) utawa dimiringake (0-90°) saengga benda kerja bisa dilas ing posisi sing paling apik, lan kecepatan rotasi motor dikontrol VFD.
Sajrone fabrikasi bengkel, kadhangkala kita duwe benda kerja sing ukurane luwih gedhe, ing wektu iki kita butuh positioner pengelasan kanthi dhuwur tengah sing luwih dhuwur. Banjur positioner pengelasan sing nyetel dhuwur bakal mbantu. Bisa nyetel dhuwur nganggo baut manual. Pelanggan bisa nyetel dhuwur positioner miturut benda kerja sing beda-beda.
Posisi pengelasan sing bisa nyetel dhuwure iki sejatine duwe 3 sumbu, siji kanggo rotasi kanthi kecepatan sing bisa diatur. Siji maneh kanggo miring, sudut miring bisa maksimal 0-135 derajat. Sumbu pungkasan kanggo nyetel dhuwur vertikal.
Sajrone ngelas, kacepetan puteran meja bisa diatur, kita bisa nyetel luwih alon utawa luwih cepet miturut kabutuhan. Arah rotasi uga bisa dikontrol nganggo pedal sikil, luwih trep kanggo para pekerja nalika ngelas.
Chuck las telung rahang uga kasedhiya kanggo diameter pipa sing beda-beda, Weldsuccess bakal masang chuck las sadurunge dikirim. Nalika pangguna pungkasan nampa barang, bisa langsung digunakake.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | AHVPE-1 |
| Kapasitas Putar | Maksimal 1000kg |
| Diameter meja | 1000 mm |
| Pangaturan dhuwur tengah | Manual nganggo baut / Hidrolik |
| Motor rotasi | 0,75 kw |
| Kacepetan rotasi | 0,05-0,5 rpm |
| Motor miring | 1.1 kw |
| Kacepetan miring | 0,67 rpm |
| Sudut miring | 0~90°/ 0~120°derajat |
| Jarak Eksentrik Maks. | 150 mm |
| Jarak gravitasi maksimal | 100 mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Chuck las |
| Meja horisontal | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
Kanggo bisnis internasional, Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang sing misuwur kanggo njamin rotator las tahan suwe. Sanajan suku cadang rusak sawise pirang-pirang taun, pangguna pungkasan uga bisa ngganti suku cadang kanthi gampang ing pasar lokal.
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Biasane positioner las nganggo kothak kontrol tangan lan saklar sikil.
2. Kanthi kothak tangan siji, pekerja bisa ngontrol fungsi Rotasi Maju, Rotasi Mundur, Mandeg Darurat, lan uga duwe tampilan kecepatan rotasi lan lampu daya.
3. Kabeh kabinet listrik posisi las digawe dening Weldsuccess Ltd dhewe. Elemen listrik utama kabeh saka Schneider.
4. Kadhangkala kita nindakake positioner pengelasan nganggo kontrol PLC lan girboks RV, sing uga bisa digarap bebarengan karo robot.
✧ Kemajuan Produksi
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake rotator las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.
✧ Proyek Sadurunge








