Posisi Las Otomatis Pipa 3000kg Kanthi Kothak Kontrol Tangan lan Pedal Sikil
✧ Pambuka
1. Posisi pengelasan siku utamane kasusun saka unit puteran meja kerja lan unit miring lan sistem kontrol listrik.
2. Kanthi miring lan muter nganggo motor, positioner pengelasan siku bisa nggawe benda kerja ing positioner kerja sing ideal.
3. Rotasi meja kerja dikontrol nganggo konversi frekuensi tanpa langkah kanggo entuk kecepatan pengelasan sing paling apik.
4. Nggunakake kothak remot kontrol kanggo nglakokake operasi meja kerja kanthi jarak jauh, uga bisa nyambung karo mesin operasi kanggo nglakokake operasi linkage.
5. Sisihna antarmuka kanggo nggayuh kerja sambungan karo manipulator lan mesin las otomatis sing digantung supaya bisa nggayuh pusat las otomatis.
6. Industri aplikasi kalebu bejana tekanan, metalurgi, tenaga listrik, industri kimia, struktur mekanik lan logam.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | AHVPE-3 |
| Kapasitas Putar | Maksimal 3000kg |
| Diameter meja | 1400 mm |
| Pangaturan dhuwur tengah | Manual nganggo baut / Hidrolik |
| Motor rotasi | 1.1 kw |
| Kacepetan rotasi | 0,05-0,5 rpm |
| Motor miring | 2.2 kw |
| Kacepetan miring | 0.23 rpm |
| Sudut miring | 0~90°/ 0~120°derajat |
| Jarak Eksentrik Maks. | 200 mm |
| Jarak gravitasi maksimal | 200 mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Werna | Disesuaikan |
| Garansi | Setaun |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Chuck las |
| Meja horisontal | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
Kanggo bisnis internasional, Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang sing misuwur kanggo njamin rotator las tahan suwe. Sanajan suku cadang rusak sawise pirang-pirang taun, pangguna pungkasan uga bisa ngganti suku cadang kanthi gampang ing pasar lokal.
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Biasane positioner las nganggo kothak kontrol tangan lan saklar sikil.
2. Kanthi kothak tangan siji, pekerja bisa ngontrol fungsi Rotasi Maju, Rotasi Mundur, Mandeg Darurat, lan uga duwe tampilan kecepatan rotasi lan lampu daya.
3. Kabeh kabinet listrik posisi las digawe dening Weldsuccess Ltd dhewe. Elemen listrik utama kabeh saka Schneider.
4. Kadhangkala kita nindakake positioner pengelasan nganggo kontrol PLC lan girboks RV, sing uga bisa digarap bebarengan karo robot.
✧ Kemajuan Produksi
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake rotator las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.
✧ Proyek Sadurunge










