Rotator Las Konvensional CR-300T
✧ Pambuka
Rotator pengelasan kapasitas beban 1.300 Ton kalebu siji unit penggerak lan siji unit idler.
2. Biasane kita nggunakake rodha baja Diameter 700mm lan jembar 300mm, rodha rol bahan baja kasedhiya kanggo disesuaikan.
3. Kanthi motor variabel frekuensi 2 * 5.5kw, iki bakal njamin rotasi luwih stabil.
4. Yen prau kanthi eksentrisitas, kita bakal nggunakake motor rem kanggo nambah torsi rotasi.
5. Rotator las standar 300 Ton kanthi kapasitas diameter wadhah 8000mm, kita uga bisa nyetel ukuran sing luwih gedhe miturut panyuwunan pangguna pungkasan.
6. Roda roda sing dipasang tetep, roda pengendara bermotor, lan tali pengembang sing pas kabeh kasedhiya saka Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | Rol Las CR-300 |
| Kapasitas Muatan | Maksimum 150 ton * 2 |
| Nyetel Cara | Penyetelan baut |
| Penyesuaian hidrolik | Munggah/Mudhun |
| Diameter Kapal | 1000~8000mm |
| Daya Motor | 2*5.5kw |
| Cara lelungan | Lelungan manual nganggo kunci |
| Roda rol | PU |
| Ukuran rol | Ø700*300mm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kothak tangan nirkabel |
| Werna | Disesuaikan |
| Garansi | Setaun |
| Sertifikasi | CE |
✧ Fitur
1. Produk rol las pipa duwé seri sing béda-béda, contoné, jinis self-alignment, adjustable, vehicle, tilting lan anti-drift.
2. Stand rol las pipa konvensional seri iki bisa diadopsi kanggo macem-macem diameter proyek, kanthi nyetel jarak tengah rol, liwat bolongan sekrup sing dipesen utawa sekrup timbal.
3. Gumantung saka aplikasi sing beda-beda, permukaan roller duwe telung jinis, PU/KARET/RODA BAJA.
4. Rol las pipa utamane digunakake kanggo Las Pipa, poles gulungan tangki, ngecet rol puteran, lan perakitan gulungan puteran tangki saka cangkang rol silinder.
5. Mesin rol pengelasan pipa bisa nggabungake kontrol karo peralatan liyane.
✧ Merek Suku Cadang
1. Penggerak Frekuensi Variabel saka merek Danfoss / Schneider.
2. Motor rotasi lan tilring iku merek Invertek / ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
Kabeh suku cadang gampang diganti ing pasar lokal pangguna pungkasan.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan remot kanthi tampilan kecepatan rotasi, rotasi maju, rotasi mundur, miring munggah, miring mudhun, lampu daya lan fungsi mandheg darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
4. Kita uga nambahake siji tombol mandheg darurat ing sisih awak mesin, iki bakal njamin pegaweyan bisa mandhegake mesin ing wektu pisanan sawise ana kacilakan.
5. Kabeh sistem kontrol kita kanthi persetujuan CE kanggo pasar Eropa.
✧ Proyek Sadurunge











