Posisi Stok Ekor Kepala
✧ Pambuka
1. Positioner pengelasan head tail stock minangka solusi dhasar kanggo rotasi benda kerja.
2. Meja kerja bisa diputer (ing 360°) saéngga benda kerja bisa dilas ing posisi sing paling apik, lan kecepatan rotasi motor dikontrol VFD.
3. Sajrone pengelasan, kita uga bisa nyetel kecepatan rotasi miturut panjaluk kita. Kecepatan rotasi bakal ditampilake digital ing kothak kontrol tangan remot.
4. Miturut bedane diameter pipa, uga bisa masang 3 chuck rahang kanggo nyekeli pipa.
5. Posisioner dhuwur tetep, meja rotasi horisontal, posisioner pangaturan dhuwur 3 sumbu manual utawa hidrolik kabeh kasedhiya saka Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | STWB-06 nganti STWB-500 |
| Kapasitas Putar | Maksimum 600kg / 1T / 2T / 3T / 5T / 10T/ 15T / 20T / 30T / 50T |
| Diameter meja | 1000 mm ~ 2000 mm |
| Motor rotasi | 0,75 kw ~11 kw |
| Kacepetan rotasi | 0.1~1 / 0.05-0.5 rpm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Posisi sirah vertikal |
| Posisi pengelasan 2 sumbu | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
Kanggo bisnis internasional, Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang sing misuwur kanggo njamin rotator las tahan suwe. Sanajan suku cadang rusak sawise pirang-pirang taun, pangguna pungkasan uga bisa ngganti suku cadang kanthi gampang ing pasar lokal.
1. Pangowahan frekuensi saka merek Damfoss.
2. Motor saka merek Invertek utawa ABB.
3. Elemen listrik iku merek Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Kothak kontrol tangan kanthi tampilan kecepatan rotasi, Rotasi Maju, Rotasi Mundur, Lampu Daya lan fungsi Mandheg Darurat.
2. Lemari listrik utama nganggo saklar daya, Lampu Daya, Alarm, fungsi Reset lan fungsi Stop Darurat.
3. Pedal sikil kanggo ngontrol arah rotasi.
✧ Kenapa Pilih Kita
Weldsuccess Wis Ngasilake Welding Positioner, Vessel Welding Rotator, Wind Tower Welding Rotator, Pipe And Tank Tunring Rolls, Welding Column Boom, Welding Manipulator, lan Mesin Pemotong CNC kanthi kualitas paling apik kanggo Industri Pengelasan, pemotongan, lan Fabrikasi Internasional sajrone pirang-pirang dekade. Kita bisa ngatur layanan kasebut.
Kabeh peralatan Weldsuccess disertifikasi CE/UL internal ing fasilitas ISO9001:2015 (sertifikasi UL/CSA kasedhiya miturut panyuwunan).
Kanthi departemen teknik lengkap kalebu macem-macem Insinyur Mekanik profesional, Teknisi CAD, Insinyur Kontrol & Pemrograman Komputer.
✧ Proyek Sadurunge
WELDSUCCESS minangka pabrikan, kita ngasilake positioner las saka pelat baja asli kanggo motong, ngelas, perawatan mekanik, ngebor bolongan, perakitan, pengecatan, lan pengujian pungkasan.
Kanthi cara iki, kita bakal ngontrol kabeh proses produksi miturut sistem manajemen mutu ISO 9001:2015. Lan njamin para pelanggan bakal nampa produk sing berkualitas tinggi.










