Posisi Otomatis Seri Tipe L
✧ Pambuka
1. Positioner las Tipe L minangka solusi dhasar kanggo rotasi benda kerja.
2. Meja kerja bisa diputer (360°) lan digulingake kiwa utawa tengen saengga benda kerja bisa dilas ing posisi sing paling apik, lan kecepatan rotasi motor dikontrol VFD.
3. Sajrone pengelasan, kita uga bisa nyetel kecepatan rotasi miturut panjaluk kita. Kecepatan rotasi bakal ditampilake digital ing kothak kontrol tangan remot.
4. Miturut bedane diameter pipa, uga bisa masang 3 chuck rahang kanggo nyekeli pipa.
5. Posisioner dhuwur tetep, meja rotasi horisontal, posisioner pangaturan dhuwur 3 sumbu manual utawa hidrolik kabeh kasedhiya saka Weldsuccess Ltd.
✧ Spesifikasi Utama
| Model | L-06 nganti L-200 |
| Kapasitas Putar | Maksimum 600kg / 1T / 2T / 3T / 5T / 10T/ 15T / 20T |
| Diameter meja | 1000 mm ~ 2000 mm |
| Motor rotasi | 0,75 kw ~ 7,5 kw |
| Kacepetan rotasi | 0.1~1 / 0.05-0.5 rpm |
| Tegangan | 380V±10% 50Hz 3 Fase |
| Sistem kontrol | Kabel remot 8m |
| Pilihan | Posisi sirah vertikal |
| Posisi pengelasan 2 sumbu | |
| Posisi hidrolik 3 sumbu |
✧ Merek Suku Cadang
Weldsuccess nggunakake kabeh merek suku cadang kondhang kanggo njamin kualitas peralatan. Khusus kanggo bisnis internasional, kita njamin pangguna pungkasan bisa ngganti suku cadang ing pasar lokal yen ana kacilakan darurat.
1. Mesin pangowahan frekuensi VFD bakal digunakake Schneider utawa Danfoss.
2. Motor posisi las saka merek misuwur ABB utawa Invertek.
3. Elemen listrik lan relay kabeh digawe dening Schneider.
✧ Sistem Kontrol
1. Posisi pengelasan tipe L kadhangkala bisa digunakake bebarengan karo robot. Kanthi cara iki, weldsuccess bakal nggunakake girboks RV kanggo njamin akurasi kerja.
2. Biasane posisi las nganggo siji kothak kontrol tangan remot. Iki bisa nyetel kecepatan rotasi mesin, lan nyetel arah rotasi, lan ngontrol arah miring mesin las.
3. Kabeh sistem kontrol nganggo tombol E-stop kanggo njamin keamanan panggunaan.
✧ Proyek Sadurunge
1.Linkage kerja positioner tipe L karo sistem robot kanggo kerja otomatis lengkap minangka sistem sing paling efisien. Kita ngrancang sistem iki kanggo pengelasan balok excavator.
2. Uga ana posisi pengelasan tipe L kanthi sistem kontrol umum kanggo kabeh arah puteran lan mbantu pekerja entuk posisi pengelasan sing paling apik.








